تبه های برتر کنکور 95 از کدام شهرها و مناطق بوده اند؟

به سه دلیل موجه و قانع کننده، می توان به سختی کنکور تجربی نسبت به سایر رشته ها پی برد که این سه دلیل عبارتند از:

1- اکثر دانش آموزان ممتازو دارای معدل های بالا، در رشته تجربی ادامه تحصیل می دهند و همین امر باعث سخت تر شدن این کنکور و رقابت دشوارتر میان داوطلبان این رشته خواهد شد.

2- داوطلبان رشته تجربی نسبت به سایر رشته ها افراد بیشتری هستند بطوریکه در سال 95 تعداد شرکت کنندگان در کنکور تجربی از پنجاه و دو برابر شکت کنندگان در کنکور هنر بیشتر بوده و تعداد آن ها بیش از 520 هزارنفر بوده است. مطمئنا افزایش داوطلبان موجب نزدیکتر شدن نتایجدانش آموزان خواهد شد و همین افزایش رقابت کنندگان باعث کاهش شانس قبولی آن ها می شود.

3- بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاه ها و کسانی که تصمیم به شرکت مجدد در کنکور میگیرند و بدون مشورت با مشاور کنکور به منظور تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی، در کنکور تجربی شرکت می کنند و این خود باعث صعوبت قبولی در این رشته ها می شود. به عنوان مثال جناب آقای محمد احمدی که رتبه 2 ریاضی منطقه 3 و رتبه 6 کنکور زبان را در سال 91 کسب کرده بود و در رشته برق دانشگاه شریف که آرزوی بسیاری از داوطلبان است قبول شده بود، از ادامه تحصیل انصراف داده و با شرکت مجدد در کنکور تجربی موفق به کسب رتبه 1 این رشته شد. حضور نخبگانی مانند محمد احمدی رقابت سختی را برای داوطلبان این رشته ایجاد می کند.

منبع : خرید و فروش کتابهای دست دوم |تبه های برتر کنکور 95 از کدام شهرها و مناطق بوده اند؟
برچسب ها : کنکور ,رشته ,تجربی ,داوطلبان ,بوده ,شرکت ,کنکور تجربی ,رشته تجربی ,ادامه تحصیل ,شرکت مجدد ,محمد احمدی